40dice.cz

Několik hráčů české w40k scény se dohodlo a rozjelo tento blog 40dice.cz , kde budeme postovat reporty, zajímavé fotky, rozebírat různé taktiky a podobně. Doufáme že si zde každý fanda w40k přijde na své.
Pokud máte pocit, že občas také můžete přispět do obsahu 40dice.cz, stačí kontaktovat některého z autorů nebo na mejl greg@fmx.cz . Předem díky

pondělí 17. prosince 2012

1. bitva o MORS ULTIMA TEMPORIS

Stylově oblečený organizátor Lemondog
17.11.2012 se konal první a poslední turnaj letošního roku v Napajedlech. Díky tomu, že turnaj byl na 1850 a týden před Karakem, spousta jihomoravských hráčů využila příležitost otestovat buildy právě na Karak.

Hrálo se v dílně, kde bylo akorát místa pro 6 stolů a 12 hráčů, navzdory menší místní komunitě byli stoly plné parádního terénu.

Já jsem zkoušel přesný build na Karak (viz forum tiow) a za 50 bodů navíc jsem přidal třetí rhino a raketu do scoutů.


1 Hra - Vegan - Eldar + Dark Eldar

Crusade, Dawn of war

Koncil na bajkách, harlekýni, 2x wraithlord, střílecí chodítka, jakýsi charakter z DE v letadle, jedna serpenta a nějaký ty troopy.

Zásadní bylo, že si Coteaz hodil z Diviniation Misfortume a  i přes runes of warding je v prvním kole na koncil zakouzlil. Střelba tedy koncil náležitě zredukovala. Mimochodem runes of warding pro mojí armádu, která chce kouzlit až 7x za kolo je fakt zlo - psykeři se za celou hru něodvážili na třech kostkách zakouzlit a ostatní si dali spoustu woundů přes perily. Blejskli se scouti, kteří zabili jeden a půl wraithlorda (hurá konečně na něco byl wound na 4+ :)).

Bohužel jsem pak pokazil combaty (měl jsem naběhnout dire avengery s eldradem, kterej by nebyl engaged, Mephistonem a sežrat je na útěku), ale šel jsem do banshees, které sice Mephiston zredukoval, ale pak si pro něj došel Eldrad, proti kterému si Mephík fakt neškrtá :/. Zbytek koncilu vyhaluzil termosku inquisitora, harloši pokosili strike squady a začalo bejt pořádně horko. Naštěstí dvě prazdný rhina několikanásobnýma tankshockama vyhnali jednu eldaří troopu ze stolu. Moje poslední strike squada si došla pro objectiv a neumřela a posledních pár výstřelů sejmulo troopu jetbikes a psykeři obsadili můj druhý objectiv versus jeden Veganův.

Na secodary objectives vedl Vegan, ale objectivy jsou naštěstí za 3body, tedy velmi těsná výhra pro mě, být další kolo, už bych to neustál a harloši by mě proběhli.

2 Hra - Skaven2 - Dark Eldar

Big guns never tire, Vanguard strike

Skaven hrál čisté DE, nějaký beasty vepředu, archon s witchkama v raideru a incuby v raideru, nějaký ty venomy a ravagery s lancema, flyer.

Začínám a čistím beasty, a rozstřeluju tuším dvě lítátka. Zpětná palba v prvním kole DE nic zásadního nedělá a tak ve svém druhém dojíždím na 24" vystoupenýma strike squadama a začíná daka peklo. Koncem třetího kola už toho moc na stole nebylo a nakonec wipe ve 4/5 kole. Zajímavej byl charge Mephistona do Archona s 2+ invulem, kterej si naštěstí hned první nehodil :D, jinak by asi Mephistona nakrájel a mohlo být ještě napínavo. DE flyer nic zajímavýho neudělal a taky za dvě kola střelby byl sestřelen.

3 Hra - Greg - Necrons

Scourging, Hammer and Anvil

Greg zkoušel svůj nový teleportační cirkus, Zandrek + Obyron, 2x20 warriorů, nějaký crypteci s veilama, deathmarkové a spousta wraightů. Pro mě velmi dobrej matchup :).

Bohužel jsem nezačínal a tak Greg měl šanci svůj teleportační alpha strike použít, ale do mojí pozice u kraje stolu  a mezi barákama, kde mohl zabít tak maximálně vindicator  a jedno rhino se mu nechtělo. Od mého prvního kola začala necroní vybíjená. Dvě ze tří Strike squad poctivě házely warpquake každé kolo (třetí vždy nehodila, ale zároveň se justicar neusmažil). První dvě kola jsem vystřílel wraighty a obyrona, který stál hloupě vepředu a schytal od vindicatoru a look out jednou nehodil. V druhém kole se gregovi také do warpquake ještě nechtělo. V třetím kole konečně začal deepstrike zkoušet, aleaž do konce hry se mu nepodařilo bezpečně přistát - vždy scatter do warpquaku. Hned první mishap měl misplaced a tedy jsem si udělal kytičku nekronů v dostřelu vindicatoru :), pak už se mu jen stále vraceli do rezerv. Na konci tuším čtvrtého kola jsem vyhladil zbytek co měl na stole (detahmarky) a tedy konec hry.

Shrnutí

Ověřil jsem si, že takovýhle GK build my vyhovuje a umím ho i slušně zahrát a tedy bylo jasné, že následující týden budu po nocích dobarvovat právě tyhle modely. V Napajedlech je pěkný herní zázemí, tak doufám, že příští rok se dočkáme opět turnajů na které se snad z Brna opět vypravíme (a třeba už nepovezeme 3x Mephistona v jednom autě :D)

Výsledky

(prohra 1 bod; remíza 2 body;  vítězství 3 body; wipeout 4 body; full paint 2body; vše ve figurách 1 bod )

GENERÁL/OVERALL (generál +barvení)
1.TOSHIRO 11/12
2.ADAM 9/9
3.SKAVEN 8/9
4-6.SNIP 7/8
4-6.SABRE 7/8
4-6.GREG 7/8
7.VEGAN 6/7
8.-9.ASTY 5/7
8.-9.ALSUS 5/7
10.MIRA 5/6
11.NOIS 3/5
12.RAIA 3/4


Fotky od Lemondoga - http://lemonwhdog.rajce.idnes.cz/1._turnaj_Napajedla/

Výsledky na RHQ - http://www.rankingshq.com/tournaments/tournamentprofile.aspx?TournamentId=3811

1 komentář:

  1. a to zlý jazyková trvdily, že strike skvady samy nic neudělaj, že se to bez librariana neobejde atp. držím palce v dalších turnajích.

    OdpovědětVymazat